HaberlerİranOrtadoğu

İran Devrim Muhafızları: IKBY’deki İran karşıtı teröristlere ağır darbe vurduk

İran Devrim Muhafızları’ndan yayınlanan yazılı açıklamaya göre; IKBY’deki bölücü terör örgütlerinin karargahı ile kampının atılan 7 adet kısa menzilli füzeyle vurulduğunu belirtti.

Yazılı açıklamada, “İran Devrim Muhafızları, Silahlı Kuvvetler ile istihbarat ve güvenlik kurumlarındaki ülke evlatları azim ve kararlıkla İslami İran’ın hudutlarını korumaya devam edecektir. Bunun yanı sıra düşman destekli teröristlerin çirkin girişimleri tekrarlandığı takdirde sert bir şekilde yanıt verilecektir. Son aylarda ülkenin batısındaki Batı Azerbaycan, Kürdistan ve Kirmanşah eyaletlerinin huzur ve güvenliğini zedelemek amacıyla IKBY’den İran’ın sınır bölgelerine gönderilen istikbar destekli terör örgütlerine bağlı terörist çetelerinin çirkin girişimlerinin artması sonucu saldırganlara ağır darbe planı Devrim Muhafizları Ordusu’nun gündem maddesine taşındı” ifadelerine yer verildi.

IKBY’deki terör kamplarının ortadan kaldırılmasıyla birlikte İran karşıtı eylemlerin son bulması hususunda yapılan uyarıların ihmal edildiği kaydedilen yazılı açıklamda, “Devrim Muhafızları’nca yapılan füze operasyonunda cani ve barbar terör örgütlerinin karargahı, liderler toplantısı ve terör eğitim kampı atılan 7 adet kısa menzilli füze ile vuruldu” belirtildi.

Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklmada, “İcra edilen oprasyonunun güvenilir raporlarına göre İran’ın ulusal güvenliğine karşı komplo üretilen merkez yok edilerek çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi” denildi.

Söz konusu açıklamada, “Düşman istihbarat servislerine bağlı teröristlere ülke güvenliğine zarar vermesine izin vermeyeceğiz” işaret edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.