FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran Devrim Muhafızları: Kahraman Filistin’i gaspedenlerle ilişkileri normalleştirmek, yenilgiye uğramştır

İran Devrim Muhafızları Ordusu yaptığı açıklamada, Filistin’de Siyonist karşıtı direniş ve intifada düşüncesinin yerleşmesinin İslam ümmeti ve cesur ve kahraman Filistinliler’in Kudüs’ü işgalden kurtarma ülküsüne ulaşmaktaki yumuşak gücü olduğunu kaydetti.

Devrim Muhafızlar, Dünya Kudüs Günü arifesinde yaptığı açıklamada, mübarek Ramazan ayının son Cuması’nın Dünya Kudüs Günü olarak rahmetli İmam Humeyni tarafından ilan edilmesi üzerinden 39 sene geçerken, Filistin meselesi ve Kudüs-i Şerif’in özgürleşmesinin bugün küresel ve uluslararası bir ülkü haline geldiğini belirterek, 70 yıllık direniş ve mukavemet ile işgalcilerin defterinin dürülmek üzere olduğunu kaydetti.

Bu arada İran İslam Cumhuriyeti Ordusu tarafından Dünya Kudüs Günü dolaysıyla yapılan açıklamada da, Kudüs Günü’nün hakkın batıl ve adaletin zulmün karşısında saf tuttuğu gün olduğu, Kudüs Günü’nün Müslüman milletlerin Siyonist rejim ve cani ABD’nn şom komploları karşısında mazlum Filistin halkına birlik içinde destek verdiği gün olduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri de Dünya Kudüs Günü dolaysıyla yaptığı açıklamada, İran’ın muhtelif halk kesimlerinin dünyadaki diğer Müslüman milletlerle birlikte Kudüs ülküsü ve Filistin intifadasına destek için Dünya Kudüs Günü yürüyüşüne yoğun şekilde katılmasına vurgu yaptı.

İran Savunma Bakanlığı da bu münasebetle yaptığı açıklamada, Filistin’in İslami direnişine Kudüs-i Şerif’in tamamen işgalden kurtarılıncaya kadar destekleyeceğini duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.