HaberlerİranOrtadoğu

İran Devrim Muhafızları Komutanı: Bay Trump! İran Kuzey Kore değil

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi açık bir mektup yayımlayarak ABD Başkanı Donald Trump’ın İranlı üst yetkililerle görüşme talebinde bulunması konusuna tepki göstedi.

Tümgeneral Caferi tarafından yazılan mektubun satırbaşları şu şekilde:

Bay Trump! İran sizin görüşme talebinize olumlu yanıt veren Kuzey Kore ile bayağı farklı. Hz. İmam Humeyni’nin (r.a) öğretileriyle övünen İran halkı sömürüyü kabullenen pasif milletlere benzemez; onlar yetkililerine asla büyük şeytan ile görşme izni vermezler. Öte yandan da İslami düzenin tüm yöneticileri sizin aldatıcı senaryolarınızı iyice farak edip bu konuda epey deneyimli bir hale geldiler.

Sıra size gelince acemi bir başkan olduğunuz ortada; politika uygulamak yerine eskiden peşinde olduğunuz müptezel ticaretinizi sürdürürken milletlerin özgürlükçü huyuyla tamamen yabancısınız. Siyasetçi veya asker olan sizden önceki başkanlar ise İran halkının tehditlere karşı boyun eğmediğini iyi biliyorlar.

İran yöneticilerinin sizden görüşme talebinde bulunması ile bunun için milletten izin alması hevesiniz ise kursağınızda kalacak. Asla o günü görmeyeceksiniz. Simsiyah sarayınızda oturup bu rüyanızla başbaşa kalacaksınız.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (16) içerik yüklenmiştir.