HaberlerİranOrtadoğu

İran devrim muhafızları ordusundan bölgede işbirlikçi rejimlere uyarı

İran devrim muhafızları ordusu komutan vekili tuğgeneral Hüseyin Selami, bölgede işbirlikçi rejimler ve Irak’ın kuzeyindeki yerel yönetimin siyasi yetkililerini, İran İslam Nizamı aleyhindeki tehditlerin oluşturulması konusunda uyardı.

Presstv’nin haberine göre, tuğgeneral Selami, Tahran cuma namazı hutbelerinden önce cemaate hitaben konuşmasında, ‘bölgedeki işbirlikçi rejimler ve Kuzey Irak yerel yönetimi siyasi yetkililerini taahhütlerine bağlı kalmaları konusunda uyarıyoruz çünkü biz İran İslam nizamı ve topraklarını tehdit eden her unsuru anında yok etmeye kararlıyız’ diye konuştu.

İranlı sözkonusu general, Dünya Kudüs Günü’ne de temasla, terör rejimi İsrail’in parçalanmasının her zamandan daha da farklı bir noktaya geldiğini belirterek, ‘eğer siyonist rejim Amerika’nın gücüne bel bağladıysa bilsinler ki, Amerika’nın bu rejimin çöküşünü önleyecek gücü yoktur ve zaten Amerika ciddi olarak bugün buhrana garkolmuştur’ dedi.

İranlı askeri yetkili, Lübnan ve Filistin’de terör rejimi İsrail aleyhinde kullanılmaya hazır 100 bin füzenin olduğunu belirterek, ”bu füzeler bir emirle, siyonist İsrail rejimini dünya haritasından silecektir. Ayrıca, işgal altındaki Filistin topraklarında, onbinlerce füzenin çeşitli menzilde İsrail’i vurmak için hedeflendiğini ve bunların bir emir beklediğini’ söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.