ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

İran Devrim Muhafızları: Şeyh Nemir’in şehadeti, Suud hanedanının IŞİD gibi olduğunu gösterdi

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu bir bildiri yayınlayarak, Şeyh Nemer’in şehit edilmesi, siyonist bir komplonun bir parçası olduğunu ve Suudilerin de IŞİD özelliğine sahip olduklarını gösterdiğini belirtti.

Fars Haber Ajansının bildirdiğine göre İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu bir bildiri yayınlayarak, Şeyh Nemer’in şehit edilmesini şiddetle kınadı.

Bildiride, bu cinayet, bölgede çok geniş bir siyonist komplonun devreye sokulduğunu ve Suud rejiminin IŞİD gibi bir mahiyeti olduğunu ortaya koyduğu belirtildi.

Bildiride, Şeyh Nemer’in idam edilmesi, amacı Şii Sünni ihtilafı çıkarmak olan siyonist bir komplonun bir parçası olduğu, ancak şehitlerin kanı sayesinde bu komplo tam tersi bir sonuç doğuracağı ve Kudüs’ün kurtuluşuna vesile olacağı belirtildi.

Bildiride ayrıca, bu cinayet pek de uzak olmayan bir gelecekte Suud canilerden ağır bir intikama vesile olacağı vurgulandı.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu bildirisinde ayrıca, Suud hanedanının, tekfiri siyonistlerin desteklenmesi, Yemen halkı ile savaş ve Alı Halife diktatörlüğüne verdikleri destekten beklenilen sonucu alamamak gibi iç ve dıştaki siyaset ve komplolarının başarısız sonuçlanmasının, Suudi ele başların da IŞİDvari böyle bir cinayete baş vurmalarına sebep olduğunu bildirdi.

Bildiride ayrıca İslam alemine ve müslümanlara yönelik tertiplenen tüm bu komploların arkasında sulta düzeni ve siyonistlerin elinin bulunduğu ve Şia-Süne fitnesiyle müslümanları birbirine düşürmenin amaçlandığı belirtilmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.