HaberlerİranOrtadoğu

İran diplomasisi ABD’yi hezimete uğratmıştır

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Abidi, İran’ın 30 yıllık diplomasisinin başarı işaretlerinin Amerika’nın çok kez uluslararası arenade hezimete uğraması olduğunu kaydetti.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Abidi, dünya halkının küresel siyonizmin propagandalarının tesiri altında olduğunu, bu insanların İslam inkılabı ve bu semavi din hakkında binlerce soruları olduğunu, bu soruları doğru biçimde cevaplandırmanın çok önemli olduğunu, çünkü batı medyasının İran ve İslam inkılabı konusunda bir çok şaibe oluşturduğunu kaydetti.

Abidi, başını İngilizlerin çektiği batı diplomasisinin temelinin yalan ve hilekarlık olduğunu belirterek bu yüzden dünyanın hiç bir ülkesinin batılılara inanmadığını ve batı diplomasisine itibar etmediğini vurguladı.

İranlı Milletvekili Abidi, İran’ın uluslararası diplomasi arenasında başarılı olduğunun en önemli işaretinin de Amerika’nın bu arenada çok kez boykot edilmesi ve hezimete uğraması olduğunu sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.