FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran, direniş üçgeninin temelidir

Filistin İslami Cihad Hareketi, Mısırlı bir gazetenin İran ile ilgili iddialarını reddederek Arap ve İslam ülkelerinin Filistin meselesine destek vermelerinin Filistin milletinin içişlerine karışmak olmadığını belirtti.

Mısır’ın Eşşuruk gazetesinin iddiasına tepki gösteren Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid Bataş, Filistin meselesinin Arap ve İslam dünyasının meselesi olduğunu ve İran, Türkiye ve tüm Arap ve İslam ülkelerinin Filistin milletinin hakları ve Mescid-i Aksa’yı savunmak istediğini belirtti.

Filistinli yetkili Bataş, Filistin meselesini savunmanın Filistin milletinin iç işlerine karışma anlamına gelmediğini, bilakis Beytulmukaddes’i siyonistlerin pençesinden kurtarmak için dini ve İslami bir görev sayıldığını, Eşşuruk gazetesinin İran aleyhinde yayınladıklarının gerçek olmadığını, İran’ın sadece siyonistlerin ve batının ve Amerikan patentli planların bölgeye yönelik kötülüklerine karşı mücadelede görevini yerine getirdiğini vurguladı.

Filistinli yetkili açıklamasının devamında korsan İsrail ile siyasi uzlaşmanın mümkün olmadığını ve bu yüzden tüm Arap ve İslam ülkelerinin, temeli İran olan direniş üçgenine destek vermeye hazır olması gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.