İran

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Uluslararası Ceza Mahkemesi Başkanı ile görüştü

İran’ın Hukuk ve Uluslararası İşlerden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı, ABD’nin uluslara ve uluslararası kurumlara karşı yasadışı yaptırımlarının yakın gelecekte kaldırılacağını umduğunu ifade etti.

Muhsin Baharvend, Afganistan’daki yabancı birliklerin varlığı ve devam eden İsrail işgali de dahil olmak üzere Uluslararası Ceza Mahkemesi’ndeki son gelişmeleri görüşmek üzere Cuma günü Hollanda’nın Lahey kentindeki Uluslararası Ceza Mahkemesi başkanı Hoffmansky ile bir araya geldi.

Mahkeme Başkanı’nın ABD’nin Mahkeme’ye yaklaşımındaki değişikliğe ilişkin açıklamalarına atıfta bulunan İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, yakın gelecekte milletlere ve uluslararası kurumlara yönelik yasadışı ABD yaptırımlarının kaldırılmasını göreceğimizi umduğunu ifade etti.

Baharvend, Lahey Uluslararası Özel Hukuk Konferansı (HCCH) Genel Sekreteri Christoph Bernaskeni ile Örgütün Hollanda’nın Lahey kentindeki merkezinde bir araya geldi ve ülkelerin ekonomik gelişimini vurguladı.

Dışişleri ve Uluslararası İlişkiler Bakan Yardımcısı İran İslam Cumhuriyeti’nin Yabancı Belgelerin Kaldırılmasına İlişkin Sözleşme’ye (Apostil) katılım sürecindeki son gelişmelere değinerek ”Sözleşmenin yürütme talimatları, Sözleşmeye Katılım belgesi yediemine tevdi edilecektir.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.