AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran dışişleri bakanı yardımcısı Mihmanperest’in Endonezya temasları sürüyor

İran-Endonezya Dostluk Grubu üyeleri, İran cumhurbaşkanlık seçimlerinin başarılı bir şekilde düzenlenmesi ve İran Milli Futbol takımının dünya kupasına katılma hakkı kazanmasını kutladılar.

İran Dışişleri bakanı yardımcısı ve genel diplomasi merkezi başkanı Ramin Mihmanperest gittiği Endonezya’nın başkenti Cakarta’da İran-Endonezya Dostluk Grubu üyeleri ile bir araya gelerek ikili ilişkilerini geleştirilmesi yollarını görüştü.

İran’ın Endonezya elçisi Mahmut Ferazende’nin de katıldığı bu görüşmede Mihmanperest, iki ülke dostluk gruplarının mevcut ilişkilerin ve genel diplomasinin gelişmesi ve daha da güçlenmesindeki önemli rolünü vurguladı.
İran Dışişleri bakanı yardımcısı ve genel diplomasi merkezi başkanı Ramin Mihmanperest ayrıca İran’ın Suriye siyasetlerini açıklayarak, bağımsız ve İslam ülkelerinin siyonist komplolar karşısındaki birlik ve dayanışmaları zaruretini vurguladı.

İran-Endonezya Dostluk Grubu ve Endonezya uleması meclisi uluslar arası ilişkiler bölümü başkanı Muheymin Cuneydi de bu görüşmede yaptığı konuşmada, 11. Dönem cumhurbaşkanlık seçimlerinin başarılı bir şekilde düzenlenmesi ayrıca İran Milli takımının son başarısını kutlayarak Tahran-Cakarta ilişkilerinin yeni hükümet döneminde de güçlendirilmesi temennisinde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (22) içerik yüklenmiştir.