HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

İran Dışişleri Bakanı Zarif: İran-Bolivya ilişkilerine odaklanmalıyız

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Tahran’a gelen Bolivya Dışişleri Bakan Yardımcısı Juan Carlos Alurralde ile görüşme yaptı.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif bu görüşmede İran ile Bolivya arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesi için var olan potansiyele vurgu yaparak iki ülkenin ilişkilerinin farklı boyutlarda gelişebileceğine işaret etti.

İran Dışişleri Bakanı Zarif “İran İslam Cumhuriyeti, Latin Amerika ülkeleri ile ilişki düzeyini geliştirmeye vurgu yapıyor ve bu bölgedeki ülkeler ile işbirliği içerisinde olmak, ikili, bölgesel ve uluslararası konular hakkında müzakere ve fikir alışverişinin artmasına neden olabilir” diye belirtti.

Zarif, Nükleer Müzakereler’e ilişkin ise “Biz baskı ve ekonomik yaptırımın hiçbir ülkeye diz çöktüremeyeceğini ispat ettik” diye ekledi.

Bolivya Dışişleri Bakan Yardımcısı Juan Carlos Alurralde de bu görüşmede iki ülkein özellikle de enerji sektöründe işbirliğinin güçlenmesine değienerek, İran ile Bolivya arasındaki siyasi ve ekonomik heyetlerin görüşmelerinin çoğalması gerektiği hatırlatmasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.