BelarusDünyaHaberlerİranOrtadoğu

İran Dışişleri Bakanın’dan Belarus Dışişleri Bakanı’nın ölümü vesilesiyle taziye mesajı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, Belarus Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı’nın ölümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, görev süresi boyunca iki ülke arasındaki ilişkilerin genişletilmesi yönündeki samimi çabalarını takdir etti.

Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey hayatını kaybetti. Makey, 2012’den beri Belarus Dışişleri Bakanlığı görevini yürütüyordu.

Hüseyin Emir Abdullahiyan,  taziye mesajında ​​şöyle dedi: “Merhumun dışişleri bakanı olarak görev yaptığı dönemde  samimi çabaları, İran ve Beyaz Rusya arasındaki ilişkilerin gelişmesinde değerli bir rol oynadı.” 

Emir Abdullahiyan ayrıca şöyle dedi: ”Merhumun ailesine, hükümete ve Belarus halkına taziyelerimi sunuyor,  başsağlığı diliyorum ve merhumun ruhu şad olsun.” 

Belarus Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anatoliy Glaz yaptığı açıklamada,Dışişleri Bakanı Vladimir Makey’in ani bir şekilde öldüğünü duyurdu.

2008-2012 yıllarında Belarus Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkanlığı görevini yapan 64 yaşındaki Makey, 2012’den beri de Belarus Dışişleri Bakanlığı görevini yürütüyordu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (16) içerik yüklenmiştir.