İslami Davet

İran Dışişleri Bakanı’ndan BM’ye Myanmar mektubu

8 Eylül 2017 13:19

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e birer mektup yazan İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, uluslararası toplumun Myanmar Müslümanlarına uygulanan şiddetin durdurulması için devreye girmesini istedi.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e yazdığı bir mektupta Myanmar’da Müslümanlara yönelik yapılan organize suç ve şiddet konusunda uyarıda bulunarak başta BM olmak üzere uluslararası toplumun acilen devreye girmesini istedi.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif dün de Myanmar’daki Müslümanlara karşı devam eden katliamlara Twitter’da tepki göstermişti.

Zarif, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Uluslararası toplumun Rohingya Müslümanlarının soykırımının gözlerimizin önünde devam etmesine izin vermek için hiçbir mazereti yok. Çok geç olmadan harekete geçmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Myanmar’ın güvenlik güçleri, Ekim 2016’dan bu yana Rohingya Müslümanlara saldırıyor ve yaşadıkları Arakan eyaletinden uzaklaştırmak için köylerini ateşe veriyor.

İran Dışişleri Bakanı’ndan BM’ye Myanmar mektubu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık