HaberlerİranLübnanOrtadoğu

İran dışişleri bakanı’nın bölge turu barış ve dostluk mesajıdır

Lübnan eski dışişleri bakanı, İran İslam cumhuriyeti dışişleri bakanının bölge turu ziyaretlerinin, tüm ülkelere barış ve dostluk mesajı olduğunu belirtti.

Lübnan eski dışişleri bakanlarından Adnan Mansur dün el-Menar TV kanalına yaptığı açıklamada, İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif’in Lübnan, Suriye, Pakistan ziyaretlerine işaretle, İran’ın tüm bölge ülkelerine dostluk eli uzatmak istediğini, böylece nükleer anlaşma ardından, İranofobi projesini etkisizleştirmek istediğini söyledi.

Adnan Mansur İran’ın Siyonist rejime karşı Lübnan direnişine verdiği desteğe işaretle, 2006 yılında korsan rejimin Lübnan direnişini yok etmek hedefi ile 33 günlük saldırıları başlattığını, ardından Filistin meselesini bitirmek istediğini, fakat bunu başaramadığını söyledi.

Lübnan eski dışişleri bakanı ayrıca Suriye krizi ile ilgili olarak da İran, Arabistan, Rusya ve Amerika’nın bu konuda rol almaları gerektiğini, aralarından İran ve Rusya’nın, belli siyasetleri olduğunu, bunun Suriye yönetimi ve muhalefet arasında diyalog olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.