HaberlerDünyaİranİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü: Siyonistlerin insan hakları konusunda yorum yapma yetkisi yok

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, işgalci, terörist ve ırkçı Siyonist rejimin insan hakları konusunda yorum yapmak için ahlaki bir yetkisi olmadığını söyledi.

Yetmiş yılı aşkın bir süredir mazlum Filistin halkının hakları Siyonist işgal rejiminin çizmeleri altında ezilmektedir. Bu rejim, söz konusu dönemde Filistinlilere karşı en vahşi suçları işledi.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nasır Kenani, bu konuda dün Twitter hesabından şunları yazdı: “Uluslara karşı suçlular ve işgalci, terörist ve Irkçı Siyonist rejim, insan hakları kategorisi hakkında yorum yapacak ahlaki otoriteye sahip değiller ve bu alanda başkalarının performansına sahip değiller.”

Nasır Kenani, ”İnsan hakları kutsal bir kavramdır ve İran İslam Cumhuriyeti bunun teşvik edilmesini İslami, insani, yasal ve ahlaki bir gereklilik olarak görmektedir.” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü şunları söyledi: ”İnsan hakları ihlalcileri, utanç verici insan hakları uygulamalarına bakarak insan haklarını bir araç olarak ve siyasi olarak kullanmayı bırakmalıdır.”

Kenani ayrıca şöyle dedi: Amerikan hükümeti ve birçok batılı davacı, insan hakları ihlallerine ilişkin utanç verici sabıkası  nedeniyle insan vicdanı mahkemesinde mahkum edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.