AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

İran dışişleri bakanlığı yardımcısı: Mısır halkını bölmekten fayda gelmez

İran Dışişleri Bakanlığı Arap-Afrika İşleri Yadımcısı, Mısır halkının gruplara bölünmesinin bir yararının olmadığını vurgulıyarak “Asıl halkın oyu önemli” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Arap-Afrika İşleri Yardımcısı Hüseyin Emirabdullahiyan, Mısır’daki iç gelişmelerle ilgili olarak, Mısır toplumunun şiddete sürüklenmesinden duyduğu endişesini dile getirdi ve “Biz halkın sahnede olmasını ulusal bir sermaye olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Emirabdullahiyan daha sonra, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin halkın oyuyla iktidara gelebildiğini ve buna göre halkın oyunu dikkate almanın büyük önem taşıdığının altını çizerek “Bu aşamada Mısır halkının ecnebi oyun ve kışkırtmaları konusunda çok dikkatli olmaları ve her tür komplo karşısında uyanık olmaları gerekiyor” dedi.

Emirabdullahiyan ayrıca “Düşman karşısında sergilediği tavırlarıyla olumlu başarıları dosyasına kaydedebilen Mısır Silahlı Kuvvetlerinin bu aşamada da halktan yana olup, ulusal görüşmeye destek vermesi bekleniyor. Zira halkı gruplara bölmenin hiçbir faydası olmaz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Temmuz 2022 (20) içerik yüklenmiştir.