AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

İran donanması sayesinde bölgede korsanlar azaldı

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Seyyari “İslami İran Deniz Kuvvetlerinin Hint okyanusunun kuzeyinde bulunmasıyla, artık bu bölgede korsan illeti hemen hemen ortadan kalktı diyebiliriz” dedi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Habibullah Seyyari bugün sabah Sircan Deniz Eğitim Merkezi personeli arasında yaptığı konuşmada “Askerlik yüce bir konuma sahip. Hele bir de İslam ve velayet meselesi söz konusuysa, bu iş gerçek anlamda kutsallık kazanıyor. Ve biz bugün İslam’ın gücüyle övünüyoruz” diye vurguladı.

İslam İnkılâbı öncesinde dikenli telin bile stratejik bir meta olarak satıldığını hatırlatan Tuğamiral Seyyari konuşmasının devamında “Ama bugün bizim askeri donanımımız, dünyanın en gelişmiş askeri ürün ve silahları arasında yer alıyor. Bu da siz İranlı mümin gençler sayesinde mümkün oldu” diye ilave etti.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Seyyari daha sonra “Bugün bize düşen görev, deniz sınırlarımızı, Fars Körfezi’ni ve görev olarak belirlenen bölgeleri güçlü bir şekilde korumaktır. Bu arada, İslami İran Ordusu Deniz Kuvvetlerinin Hint okyanusunun kuzeyinde bulunmasıyla artık, bu bölgede korsan illeti diye bir şeyin hemen hemen kalmadığını söyleyebiliriz” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (51) içerik yüklenmiştir.