AsyaHaberlerİranOrtadoğu

İran dünya barışının sağlanmasında önemli role sahiptir

Asya siyasi partiler genel sekreteri Hon Jose Venecia, nükleer anlaşmanın yürürlüğünün Asya ülkeleri için önemli olduğunu belirterek, ”İran İslam cumhuriyeti dünya barışında önemli role sahiptir’ dedi.

Asya siyasi partiler genel sekreteri Hon Jose Venecia, dün Tahran’da düzenlenen 29. Uluslararası Asya Partileri Konferansı (ICAPP) Yürütme Komitesi’nde yaptığı konuşmada, Asya’da siyasi partilerin oturumlarında birbirlerini desteklemeleri gerektiğini ve Tahran oturumunun da, Asya’daki partilerin birbirleriyle işbirliği için güzel bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Venecia, İran’da 1979’da İslam inkılabının zaferi ve İslam Cumhuriyetinin kurulmasından sonra partilerin faal hale geldiğini söyledi.

Hon Jose Venecia, dünyada barışa ulaşmak için özellikle de Arap ülkeleri ve Fars körfezi ülkelerinde barışın tesisi için İran’ın desteğine ve liderliğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Venecia, İran’ın Asya partileri arasında iyi bir köprü görevi yapabileceğini belirterek, Asya partilerinin bu şekilde sorunlarını da İran’ın yardımıyla çözebileceklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.