HaberlerİranOrtadoğu

İran dünya meselelerinde önemli role sahiptir

İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclis Başkanı Ali Laricani, bugün İran’ın dünya meselelerinde çok önemli rolünün olduğunu bildirerek, bu gerçeğin hem dostlar, hem de düşmanlar tarafından da açık bir şekilde dile getirildiğini söyledi.

Horasan eyaletine düzenlediği ziyaretinin son gününde Sebzevar halkına hitaben bir konuşma yapan Laricani, halihazırda bazı ülkelerin İran’ın nükleer teknolojiden askeri amaçlı yararlanmaya çalıştığını iddia etseler de, gerçek İranlı bilim adamlarının son 20 ila 25 yılda nükleer bilim alanında gerçekleştirdikleri başarıların dünyayı şaşırttığını dile getirdi.

İran’da son zamanlarda düşmanların fitne çıkarmak istemelerine de temas eden Laricani, İslami İran halkının asla düşmanların şom emellerini gerçekleştirmelerine izin vermeyecek siyasi bilinç ve iradeye sahip olduğunu hatırlattı.

Laricani, İran halkının, Aşura merasimlerinde yaşatılmak istenen kaosa karşı düzenlediği milyonluk gösteri ve İslam inkılabı ve Velayeti Fakih’e bağlılığını sergilediği dev hareketiyle İslam inkılabının gerçek bekçisinin İran milleti olduğunu göstermesi açısından da son derece önemli olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.