HaberlerİranOrtadoğu

İran: Dünya ülkeleri uyuşturucu ile mücadeleye bağlı kalmalı

İran’ın Viyana’da bulunan uluslararası kurum ve kuruluşlarda daimi temsilcisi Kazım Garibabadi, BM uyuşturucu madde komisyonu Başkanı ve Meksika’nın Viyana’daki daimi temsilcisi Alicia Buenrostro Massieu ile görüşmesinde üye ülkelerin uyuşturucu madde ile mücadelede yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerektiğini belirtti.

Muhabirimizin Viyana’dan bildirdiğine göre, İran temsilcisi Garibabadi, BM uyuşturucu madde komisyonu Başkanı ve Meksika’nın Viyana’daki daimi temsilcisi Massieu ile görüşmesinde İran İslam Cumhuriyeti’nin uyuşturucu madde ile mücadele uğruna ödediği mali ve insani bedele işaret ederek, bu bedelin büyük bir bölümü uyuşturucu maddelerin başka ülkelere transit edilmesini engellemek üzere ödendiğini kaydetti.

İran’ın Viyana’da daimi temsilcisi Kazım Garibabadi uyuşturucu madde ile mücadelede uluslararası işbirliği şart olduğunu belirterek, bu afete karşı her türlü uygulama dengeli ve aynı zamanda geniş kapsamlı olması gerektiğini ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti dünyanın en büyük uyuşturucu madde üreticisi olan bir ülkenin komşuluğunda yer aldığını hatırlatan Garibabadi, dünyada uyuşturucu madde ile mücadelede ilkeli tutumlara daha fazla özen gösterilmesini istedi.

Görüşmede BM uyuşturucu madde komisyonu Başkanı ve Meksika’nın Viyana’daki daimi temsilcisi Massieu da Meksika da İran gibi dünyanın en büyük uyuşturucu maddelerini üreten bir ülkenin komşuluğunda yer aldığını ve benzer durumdan acı çektiğini belirterek uyuşturucu madde ile mücadelede geniş kapsamlı ortak tutum sergilenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Nisan 2024 (49) içerik yüklenmiştir.