HaberlerLatin Amerika

İran-Ekvador arasında 32 anlaşma imzalandı

Ekvador’da temaslarda bulunan İslami İran dışişleri bakanı Mehuçehr Muttaki ve beraberindeki heyet, önceki gün Ekvador dışişleri bakanı Fander Falconi ile de görüştü. Görüşmede, iki ülke arasında her sahada işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini hatırlatan İslami İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttakî dünya’nın içinde bulunduğu yeni şartlarda, ikili ilişkilerin geliştirilmesi iki ülke halklarının yararınadır diye konuştu.

İran dışişleri bakanı Menuçehr Muttakî, tek yanlı siyasetlerin tek tek başarısız kaldıklarını belirterek, “ülkelerde adalete dayalı bağımsız siyasetlerin zamanı gelmiştir” dedi.

Ekvador dışişleri bakanı Fander Falconi de bu görüşmede, Ekvador’da, Rafael Correa’nın yeni dönem hükümetinde, ikili ilişkilerin daha bir gelişeceğini belirterek, “bir önceki dönemde, iki ülke arasında işbirliği sahasında 32 anlaşma imzalanmıştır ve bu anlaşmaların bir çoğu hayata geçirilmiştir. Şimdi yeni dönemde bu işbirlikleri daha bir güçlenecek ve gelişecektir” diye konuştu.
Ekvador dışişleri bakanı Fander Falconi uluslar arası alanda, buluştuğumuz ortak nokta çok fazladır. İki ülke yetkilileri uluslar arası alanda diyalog ve işbirliklerini sürdüreceğiz diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Ekim 2022 (12) içerik yüklenmiştir.