HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

İran, Ekvador’da 2 hidroelektrik santral kuracak

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı yardımcısı Muhammed Rıza Rahımi, Tahran’ın Ekvator’da iki hidroelektrik santrali kuracağını ve iki ülke arasındaki iş birliğinin süreceğini belirtti.

Ekvator Cumhurbaşkanı yardımcısını yolcu ettikten sonra basın mensuplarına konuşan Rahımi “Ekvator, İran’a dost ve yakın ülkelerden biri. İran Cumhurbaşkanı’nın bu ülkeye ziyaretiyle iki ülke ilişkileri daha da yakınlaştı ve bu süreç hızla gelişiyor” dedi.

İki ülke ilişkilerinin çok iyi olduğunu vurgulayan Rahımi, tüm alanlarda anlaşma ve uyum olduğunu ve iki ülke arasında çeşitli iş birliğiyle tüm alanlarda ilişkilerin geliştirilmesine zemin hazırlayacağını belirtti.

Ekvator’un güzel ülkelerden biri olduğuna işaret eden Rahımi bu ülkenin büyük petrol kaynaklarına ve gezilecek güzelliklere sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Rahımi “Ekvator Cumhurbaşkanı yardımcısının Tahran ziyaretindeki gündem maddesi, İran’ın yardımıyla santral yapım konusuydu. İranlı uzmanlar tarafından Ekvator’da yakın zamanda iki hidroelektrik santral kurulacak” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.