HaberlerİranOrtadoğu

İran elçileri, İslam İnkîlabı’nın hedeflerini takip etmelidir

İran İslam Cumhuriyeti’nin Slovenya, Bahreyn, Şili ve Polonya’daki temsilcilerini kabul eden İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İslam İnkılâbının mantıklı ve ilkeli hedeflerinin elçiler tarafından takip edilmesi gerektiğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin yabancı ülkelerdeki temsilcileri ve elçilerinin çok ağır sorumluluklar altında olduğunu hatırlatan Dr. Mahmud Ahmedinejad, elçilerin İslam İnkılâbı cephesinin başka devletler ve halklar nezdinde daha da güçlenmesi yönünde hareket etmelerini istedi.

Temizlik, doğruluk, adalet ve zulüm aleyhtarı olama gibi değerleri isteyen bir ülke ve halkın gerçekte İslam İnkılâbının üstün değerlerine sahip olduklarını hatırlatan İran Cumhurbaşkanı, “Bugün tüm halklar İran’a karşı büyük sempati ve sevgi beslemekteler ve bu durumdan ikili münasebetler düzeyinin daha da artırılması yönünde azami yararlanmak ve İran halkının haklarını savunmak yönünde istifade olunabilinir” dedi.

Ahmedinejad ayrıca İran İslam Cumhuriyeti ile başka ülkeler arasında özellikle kültürel, ekonomik ve turistik ilişkilerin daha da genişletilmesi zaruretini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2024 (36) içerik yüklenmiştir.