HaberlerİranOrtadoğu

İran en iktidarlı savunma dönemi içerisindedir

İran Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Seyyid Mesud Cezayiri, en iktidarlı savunma konumda olan İran’ın, büyük bir güç olarak askeri techizatlara başvurmadan dini öğretilerle barış ve adaletin yayılmasını çalıştığını söyledi.

İran Genel Kurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Seyyid Mesud Cezayiri, ABD ve İsrail’in İran’ın nükleer tesislerine yönelik havadan ve füzeyle sadırı düzenlemek için hazırlık yapmakta oldukları şeklindeki bir Rus yorumcusunın iddiasıyla ilgili soruya yanıt vererek, Rusların bölye hayali iddiaların peşinde gitmemeleri gerektiğini beyan etti.

Tuğgeneral Cezayiri, İran’ın en iktidarlı savunma konumda olduğunu vurgulayarak, “En ileri teknoloji askeri techizatları olan İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri tam iktidarla ülkenin hava, kara ve deniz sınırlarını korumaktadır”şeklinde dikkat çekti.

Sözde İran devletini tehdit eden böyle büyük haberlerin yalan olduğunu ifade eden Tuğgeneral Cezayiri, halihazırda tehdit aşamalarından geçen İran İslam Cumhuriyeti’nin, büyük bir güç olarak askeri techizatlara başvurmadan dini öğretilerle barış ve adaletin yayılmasını çalıştığını söyledi.

İran Genel Kurmay Başkan Yardımcısı, bunun gibi haberler ve raporların psikolojik savaş kalıbında ülkeyi hedef aldığını, buna karşın ülkenin morali yüksek olduğundan düşmanların hedeflerine ulaşmakta hüsrana uğrayacaklarının altını çizdi.

Tuğgeneral Cezayiri, “bir petrol sızıntısının önüne geçemeyen Amerikalılar büyük bir askeri fırtınaya nasıl dayanabilecekler”şeklinde ifade kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.