HaberlerİranOrtadoğu

İran eski cumhurbaşkanı Hatemi: Ruhani’nin hükümetine destek olalım

İran eski Cumhurbaşkanı Hatemi “İsteklerimizde ısrarlı olmanın yanında Ruhani’nin kuracağı Hükümete destek olalım” dedi.

Eski Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi dün, kendi iktidarı döneminde Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı olarak görev yapan ve en son 11. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olduktan sonra son günlerde Hasan Ruhani lehine adaylıktan çekilen Muhammed Rıza Arif için düzenlenen bir takdir törenine yazılı bir mesaj yolladı.

Hatemi bu mesajında, İran halkının yüksek gayretleri sayesinde bu ülkenin kader kitabında yeni bir sayfanın açıldığını belirterek, tüm sıkıntılar, kısıtlamalar, kırgınlıklar ve hayal kırıklıklarına rağmen bu son seçimlerle yüreklerde yeni umutların yeşerdiğini vurguladı.

Hatemi mesajının devamında “Böylece değerli insan Dr Ruhani ülke yönetimi sorumluluğuna dair makama ulaştı. Şimdi bu durumda bizim, sayın Dr Ruhani’nin de kendi tavır ve programlarında açıkça belirttiği taleplerimizde ısrarcı davranmanın yanında kurulacak yeni Hükümete destek olmamız ve bu ağır sorumluluğun doğru yerine getirilmesine yardımcı olmamız lazım” diye kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ekim 2023 (31) içerik yüklenmiştir.