İran

İran Eski Savunma Bakanı: ” İran Füzelerinin Menzilinin Arttırılması Tehdide Uygun Olarak Atılan Bir Adımdır “

İran İslam Cumhuriyeti eski savunma bakanı General Hüseyin Dehgan yaptığı açıklamada; ” İran füzelerinin menzilinin artması, tehditler ile ilgili olmuştur. Tehditlere uygun olarak füzelerin menzili arttırılmıştır” ifadelerini kullandı.

Fars Haber Ajansının raporuna göre General Hüseyin Dehgan Perşembe günü Yemen kanallarından El Mesire’ye verdiği demeçte İran’a karşı her türlü hasmane girişimi hususunda uyarıda bulundu ve sözlerine şunları ekledi: ” Herhangi bir düşmanca hareket, doğru yerde ve zamanda sert ve pratik bir yanıtla karşılanacak, böylece düşman artık hareketini tekrarlamayacak.”

İran’ın herhangi bir tehlike veya saldırganlıkla yüzleşmeye tamamen hazır olduğuna işaret eden General Dehgan, şunları vurguladı:” İran’ın zaten ele geçirmeye çalışmadığı kitle imha silahları dışında silah kısıtlaması yoktur”.

General Dehgan, “Natanz nükleer tesisine yapılan saldırının sorumluluğunu kimin üstlendiğinin önemli olmadığına vurgu yaparak sözlerine şu açıklığı da getirdi: ” Bu hamle, Gerici Arap-İsrail-Amerika ekseninin hamlesidir. Amerika bu hamlenin yükünün altından kolay kolay kurtulamaz. ”

İran eski savunma bakanı ayrıca şunları kaydetti: ” Suudi Arabistan İran’ın düşmanı değil; ancak Arap-Batı-Siyonist koalisyonu çerçevesinde yaramaz hamleler yaparsa bakışımız farklı olacaktır.”

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (34) içerik yüklenmiştir.