FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran, Filistin ve Müslüman halkları savunmaktan geri kalmayacak

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, Amerikan hükümet yetkililerinin uygulamalarına dikkat etmesi uyarısında bulundu.
İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, Amerikalıların doğru tanınması gerektiğini hatırlatarak, Amerikalılar, islama karşı düşmanlıklarında hiçbir zaman geri durmadılar dedi.
Kum kentinde düzenlenen, “Şehid Mutahhari, ilim ve kültür vakfı” açılışında konuşan İslam şura meclisi başkanı Ali Laricani, İslam inkılabı hareketinin başlamasından bu yana, düşmanların kendilerini ortaya koyduklarını, geçen bu süre içerisinde düşmanlıklarından da bir değişiklik olmadığını söyledi.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, mevcut şartlarda, İran’ın, Filistin halkı başta olmak üzere bütün müslüman ve mazlum halkların haklarını savunmada bir adım bile geri adım atmaması, gerektiğini hatırlatarak, İran’ın Amerika ile mücadele ve Filistin halkı ve Müslümanların haklarını savunmakta bir adım geri atması, İslam ümmetinin zararına olacaktır diye konuştu.
İslami Şura meclisi başkanı açıklamasında ayrıca, sultacı güçlerin, emperyalist siyasetlerini askeri alandan, kültürel ve psikolojik alana kaydırarak, şimdi psikolojik ve yumşak güç teorisini geliştirdiklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.