FilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran, Filistin’i desteklediği için komplolara maruz kalıyor

Filistin halk kurtuluş cephesi genel sekreteri Ahmet Cebrail, İran’ın Filistin emeline verdiği destekten ötürü şükranlarını bildererek Tahran yönetiminin bu yüzden sürekli komplolara maruz kaldığını belirtti.

Siyonistlerin sağladığı güvenliğin altında düzenlenen Fetih hareketinin son kongresini sert bir dille eleştiren Filistin halk kurtuluş cephesi genel sekreteri Ahmet Cebrail, bu kongreyi Mısır veya Cezayir’de düzenlemenin de mümkün olduğunu, lakin Mahmut Abbas’ın isteği ve Filistin’in kaderinin işgalcilerle güvenlik işbirliği yapmaktan başka bir şey olmadığını empoze etmek üzere korsan İsrail’in güvenlik tedbirleri gölgesinde ve işgal altındaki topraklarda yer alan Beyt Lahim’de gerçekleştiğini kaydetti.

Cebrail, Fetih hareketinin başında Muhammed Dahlan gibi hain işbirlikçilerin yer almasını da eleştirerek Fetih hareketinin diğer yöneticilerinden bu komploya karşı seferber olmalarını istedi.

Açıklamasının bir başka bölümünde Cebrail, İran’ın Filistin emeline verdiği destekten ötürü şükranlarını sunarak Tahran yönetiminin bu yüzden sürekli komplolara maruz kaldığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (60) içerik yüklenmiştir.