HaberlerİranOrtadoğu

İran geçmişinden daha güçlüdür

İslam İnkılâbı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin uluslar arası ilişkiler danışmanı ve dışişleri eski bakanı Ali Ekber Velayeti, “başta batılı ülkeler olmak üzere yabancı ülkeler İran’ı henüz yeterince tanımamışlardır” dedi.
İran Radyo televizyon kurumu “ikinci kanalı”nda, son olaylar ve İran’a yabancıların müdahalelerinin konu edindiği” özel programda konuşan Ali Ekber Velayeti ,”yabancıların İran iç işlerine karışması ve müdahaleleri ilk kez olmuyor. Yabancılar, sürekli, İran halkı içerisinde ihtilaf çıkarmak, İran’daki nizamı yok etmek için çalışmaktadırlar. Fakat, İran halkının kendine has, birlik ve beraberliği sayesinde, tarihi ve ulusal kimliğini korumuştur. Yabancıların, saldırı ve tecavüzleri karşısında dik bir duruş sergilemiştir” diye konuştu.
Ali Ekber Velayeti açıklamasında, batılı ülkelerin, İran’ın iç işlerine müdahalelerinin farklı olduğunu belirterek, “İngiltere ve Fransa’nın, İran’ın içişlerine karışması Amerikanın siyasetlerinden daha kötü olmuştur” dedi
Batılı ülkelerin, İran’ın barış amaçlı nükleer çalışmalarına muhalefetlerine de işaret eden Ali Ekber Velayeti, batılı ülkeler özellikle de Fransa ve İngiltere, İran’ın barış amaçlı nükleer çalışmalarını sürdürmesini istememektedirler. Oysa İran geçmişten daha etkili ve daha güçlüdür. Barış amaçlı nükleer çalışmalarından bir adım bile geri adım atmayacaktır” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.