HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

İran Genel Kurmay Başkanı ile Bolivya Genel Kurmay Başkanı Görüştü

İran Silahlı Kuvvetler Genel Kurmay Başkanı, Tahran’da Bolivya Ordusu Genel Kurmay Başkanı ile bir araya gelerek savunma alanında ikili ilişkilerin geliştirilmesi meselelerini görüştü.

Bugün Tahran’da Bolivya Ordusu Genel Kurmay Başkanı Tuğamiral Cemil Burda Susa ile görüşen İran Silahlı Kuvvetler Genel Kurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bageri, İran halkının Bolivyaya karşı iyi bir zihniyete sahip olduğunu hatırlatarak, İran halkının Bolivya tarihine karşı ve Bolivya devrimini liderlik eden Simon Bolivar’a karşı özel bir saygı gösterdiğini, hatta Tahran’da bir caddeyi “Simon Bolivar” caddesi olarak isimlendirdiğini ve heykelini bu caddeye diktiğini söyledi.

Bolivya Ordusu Genel Kurmay Başkanı Tuğamiral Cemil Burda Susa da bu görüşmede İran’ı ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ülkesinin savunma alanında İran’a karşı özel bir saygı gösterdiğini söyledi.

İkili ilişkilerin geliştirilmesi ve savunma alanındaki münasebetlerin daha da artırılması iki ülke genel kurmay başkanları görüşmesinde ele alınan konulardandı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.