HaberlerİranOrtadoğu

İran genel kurmay başkanı: İsrail IŞİD’den kendi çıkarları için yararlanıyor

İran genel kurmay başkanı tümgeneral Hasan Firuzabadi, siyonist İsrail rejiminin Nil’den Fırat’ı içeren Büyük İsrail Devleti rüyasını gerçekleştirmek için direnişe baskı yaptığını ve bu konuda terör örgütü IŞİD’den yararlandığını söyledi.

Tümgeneral Firuzabadi, dün yaptığı açıklamada, İran halkının IŞİD ve tekfirci unsurları çok iyi tanıdığını ve Dünya Kudüs Günü’nde milyonluk katılımlarıyla, İsrail karşısında direnme ve mücadele etmenin mesajını verdiğini ve bu mesajın aynı şekilde dünya Vahhabileri ve tekfirci grupları için de geçerli olduğunu söyledi.

Tümgeneral Firuzabadi, İran milletinin Dünya Kudüs Günü’nde en önemli mesajının, İslam’ın asli düşmanlarını yani Amerika’nın müttefiki ve dostu, kan dökücü siyonist İsrail rejiminin dünyaya tanıtılması olduğunu söyledi.

İslami İran genel kurmay başkanı, İran ve 5+1 grubu arasındaki müzakerelere de temasla, İran nükleer müzakere heyetinin, müzakerelerde kararlı ve maddi ve dünyevi hiçbir beklenti olmaksızın tutum ortaya koyduğunu ve diğer taraftan da Büyük Şeytan Amerika’ya karşı durduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.