GenelHaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran Genel Kurmay Başkanı: Katar Eski Kralı Suriyedeki Hedeflerine Ulaşamayınca İktidarı Oğluna Devretti

Genel Kurmay Başkanı General Seyyid Hasan Firuzabadi, kimi ülkelerin Suriye’deki terör gruplarına silah ve askeri donanım gönderme yönündeki son girişimlerini eleştirerek “ABD’yle batının Suriye’yle ilgili hesapları yanlış çıktı. Bölgede en son kazanacak taraf şüphesiz Suriye’de şekillenen halkçı direniştir” dedi.

General Firuzabadi daha sonra “Batılılar şunu bilmeli ki, Suriye’deki El Kaide ve müttefikleri yoğun silahlanmalarla üstün duruma gelemezler” diye vurguladı.

Genel Kurmay Başkanı General Firuzabadi ayrıca, ABD ve batıya hitaben, El Kaide’yi silahlandırmanın neticede batının kendi başına dert olacağının altını çizdikten sonra kendilerini “Suriye’nin Dostları” diye tanımlıyan ve Suriye’nin kanuni Hükümetine karşı El Kaide örgütünü destekliyen ülke yetkililerine seslenerek “Onları şu konuda uyarıyoruz: El Kaide’ye yatırım yapma ve İslam dünyasına düşmanlığın ilk kurbanı olan Katar’ın eski Emirinin başına gelen kader onlar için de ibret olmalı. ABD ve Siyonistlerle işbirliğinde bulunup, Suriye’de masum kanı dökülmesine destek vermekle iktidarlarının güçleneceği zannına kapılmasınlar” uyarısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.