HaberlerİranOrtadoğu

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı: Yumuşak savaşı ciddiye almadık

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı Kültürel İşleri Daire Başkanı Tuğgeneral Alirıza Afşar İran’ın Rezevi Horasan Eyaleti’nin merkezi Meşhed’de konuştu.

İran Genelkurmay Başkanlığı Kültürel İşleri Daire Başkanı Tuğgeneral Alirıza Afşar yaptığı konuşmada yumuşak savaşı kabul edip ciddiye almanın milli seferberliğe yol açacağını belirterek “Ne yazık ki halkımızın ve hatta yetkililerimizin birçoğu bu tür savaşın gerçek tehlikesini ciddiye almamıştır” diye vurguladı.

İran Genelkurmay Başkanlığı Kültürel İşleri Daire Başkanı Tuğgeneral Alirıza Afşar yumuşa savaşı ciddiye almanın halkın birliğine ve boşuna çatışmaları önleyeceğini dile getiren İran Genelkurmay Başkanlığı Kültürel İşleri Daire Başkanı Tuğgeneral Alirıza Afşar “Bizi hedefe ulaştıran yol, İnkılap ruhunu taşımaktır” diye konuştu.

Ülkenin kültür sahasındaki sorunların genel kültürün iyileştirilmesi ile giderilebileceğinin altını çizen İran Genelkurmay Başkanlığı Kültürel İşleri Daire Başkanı Tuğgeneral Alirıza Afşar “Yumuşak savaşı ispat etmek zor bir iştir ve bu savaşı ciddiye alırsak birçok sorun çözülür” diye ifade etti.

İnsanoğlunun bütün yeteneklerinin savunma ve savaş alanında göz önüne çıktığını ve nükleer enerji gibi birçok bilimsel buluşun askerlerinden elinde bulunduğuna işaret eden İran Genelkurmay Başkanlığı Kültürel İşleri Daire Başkanı Tuğgeneral Alirıza Afşar “Gençler de istiklal ve gelişimi önemsemeli ve yetkililer gençleri doğru yola hidayet etmeliler” diye açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.