AvrupaGenelHaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran Genelkurmay Başkanı Hasan Firuz Abadi: Batılılar Teröristleri Kimyasalla Silahlandırıp Daha Sonra Suriye Hükümetine Suçlamalar Yönelttiler

İran Genelkurmay Başkanı Hasan Feyruz Abadi; ABD Başkanı Barack Obama’nın işgalci İsrail’in direktifleriyle Suriye’deki silahlı grupları silahlandırma kararı almasının, ABD tarihinde bir Amerikan başkanının işleyeceği en tehlikeli hata olduğunu vurguladı.

Feyruz Abadi dün yaptığı açıklamada, Suriye’deki teröristlerin Suriye Arap Ordusu tarafından gerilemeye mecbur edilmeleri ardından silahlandırılmalarının hiç bir yarar sağlamayacağını belirterek Suriye Arap Ordusunun İsrail ile işbirlikçi teröristleri hezimete uğratacağını vurguladı.

Suriye’ye yönelik batının düşmancıl ve ahmakça tutumlarını eleştiren Feyruz Abadi, Suriye Arap Ordusunun görevlerini sınırlandırmaya çalışan Fransız yetkililerin girişimlerine işaret etti.

Feyruz Abadi, Batının terörist ve Vahhabi grupları masum sivillere karşı kullanmaları için kimyasal silahlarla arttırdığına işaret ederek Amerikalı ve Siyonist generallerin daha sonrasında Suriye hükümetine suçlamalar yönelttiklerine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.