HaberlerİranOrtadoğu

İran Genelkurmay Başkanı:İran, Suriye’ye Manevi Destek Veriyor.

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı, İran’ın, yıllarca Filistin’e destek veren Suriye’ye manevi ve düşünce desteği verdiğini söyledi.

İran haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, bu sabah Tahran’da düzenlenen “Sürdürülebilir Güvenlik konferansı”nda konuşma yapa Tümgeneral Hasan Firuzabadi, İran İslam Cumhuriyeti’ndeki güvenliğin tam olduğunu ve ülkenin kültürel ve siyasi faaliyetleri ise güvenlik için devam ettiğini söyledi.

Konuşmasının devamında İran’ın Suriye’nin içişlerine müdahele ettiği iddiaları kesin dille red eden İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmau Başkanı, Batı’nın ker konuda İran’ı suçladığını ifade etti.

Mazlum Filistin halkını bastırmak için Batılıı ülkeler tarafından Siyonist rejime verilen silahları hatırlatan Tümgeneral Firuzabadi, Filistin’e saldıran Siyoniet rejimine karşı dik duran tek bir ülkenin Suriye olduğunu ifade etti ve İran da bundan dolayı Suriye halkının direnişinde destek verdiğini belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi’ini hatırlatan İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı, İran’ın Siyonist rejimi aleyhinde olan her kimseye destek verdiğini dile getirdi.

Tümgeneral Firuzabadi, İran’ın Suriye’ye manevi ve düşünce desteği verdiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.