HaberlerİranOrtadoğu

İran halkı birlik ve dayanışma içerisindedir

İran yargı gücü başkanı Ayetullah Sadık Amoli Laricani, İran halkının, İslam inkılabı zafer yıldönümü 11 şubat günü yapılan “zafer yürüyüşlerine” geniş bir şekilde katılımda bulunmasının, farklı düşünce ve farklı gruplardaki bütün İran halkının, velayet-i fakih eksenli İslam nizamına desteklerinden geri durmayacaklarını göstermesi anlamına geldiğini söyledi.

İran yargı gücü başkanı Ayetullah Sadık Amoli Laricani, üst düzey yargı yetkilileri toplantısında yaptığı konuşmasında, 11 şubat zafer yürüyüşleri, büyük bir tatbikat idi ve batılılar bunu anlamışlardır. Milyonluk kitlelerin katıldığı bu zafer yürüyüşlerinde, İslam nizamına destek niteliğinde sloganlar atıldığını görmüşlerdir” diye konuştu.

İran halkının bu yürüyüşlerle bir kez daha, Velayet-i Fakih eksenli İslam nizamına ve İslam inkılabı rehberi Ayetullah seyyid Ali Hamanei’ye karşı desteğini bir kez daha ortaya koyduğunu hatırlatan Ayetullah Sadik Amoli Laricani, İran halkı, İslam inkılabı değerleri ve kaynaklarına karşı hiçbir şekilde, uzlaşma ve pazarlıkçı olmadığını göstermiştir dedi.

İran yargı gücü başkanı Ayetullah Laricani, insan hakları konusuna batılı ülkelerin çifte standart yaklaşımlarına işaretle de, ” batılıların, insan hakları kavramını bir siyasi baskı olarak kullandığının açıkça anlaşıldığı bir dönemde aynı Batılı devletler, cami ve minare yapılmasına izin vermemektedirler. Buna karşılık Holukast’ın araştırılmasına, holukastı inkar edeni cezaya çarptırmaktadırlar. Guantanamo tutuklularına neler yapıldığını artık bilmeyen kalmadı. Bütün bunlara rağmen, bazı ülkelerde planlı ve programlı yapılan sokak gösterilerine karşı ciddi tutumları eleştirmektedir” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.