HaberlerİranOrtadoğu

İran halkı devrim mevzilerinden ödün vermeyecek

İran İslam Cumhuriyeti halkının birlik ve beraberlik içinde İslami devrim ilkelerini takip ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Dr.Mahmud Ahmedinejad, dünyanın İran halkının el ele vererek imamlık ve vilayeti fekih yolunda devrimin mevzisinden en ufak bir ödün bile vermeyeceğini bilmesi gerektiğini belirtti.

10.dönem seçim merkezleri çalışanları toplantısında konuşan Ahmedinejad, söz konusu merkez üyelerinden devrimin vefalı ve sabırlı dostları olarak bahsetti.

İslami devrim ilkelerini savunmak gerektiğini vurgulayan cumhurbaşkanı “hiç şüphesiz İslami devrim, insanın olgunlaşması için ilahi bir hediyedir. Bu günü her zaman anmalıyız çünkü bugün kimliğimiz, kişiliğimiz, geleceğimiz ve tüm insanlık islami devrim ile bir bütün oldu. Allah, bazı kendini bilmez güçlerin dünya ve milletlerin kaderine hakim olsun, cehalet, fakirlik ve düşmanlığı insanlığa dayatsın diye insanı ve dünyayı yaratmadı” dedi.

10. dönem seçimlerine işaret eden Ahmedinejad, bunun bazı önemli özelliklerine ve üç büyük zaferine işaret ederek şöyle konuştu: “ilk zafer, seçimlere yüzde 45 oranında katılımdı. Bu orandaki katılımla dünya yönetim şeklinde büyük bir olay ve rekor yaşandı. Öyle ki düşman kargaşa yaratarak bu zaferi örtbas etmeye çalıştı. İkinci zafer, İmam Hümeyni’nin devrim ilkeleri ve yolunun zaferiydi. Düşmanlar çeşitli komplolar kurdu ancak son seçimlerde her kes seçimler için tamamen özgür bir ortam yaratıldığında halkın büyük çoğunluğunun bir kez daha İmam’ın devrimi ve yolunu seçeceğini gördü.”

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (48) içerik yüklenmiştir.