HaberlerİranOrtadoğu

İran halkı dik duruş sergilemiştir

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, uluslar arası yağmacıların İran’dan rahatsız olduklarını çünkü, İran halkının, tarihi ve ilahi görev ve sorumluluğunun farkına vararak, bu alanda dik bir duruş sergilediğini söyledi.

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, “Nur topraklarının getirileri kültür sanat şenlikleri” kapanış töreninde yaptığı konuşmasında, geçen birkaç on yıl içerisinde İnsanın izzet ve kemale ulaşmasında Marksizm ve liberalizm gibi iki önemli unsur engel olmuştur dedi.

Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Marksist sloganlar, rahmetli İmam Humeyni liderliğinde gerçekleşen İslam inkılâbının zaferiyle birlikte zayıfladı ve İslam inkılâbının ikinci on yılında doğu bloku tamamen çöktü. Allah’ın yardımlarıyla da, liberal düşünce de İslam inkılâbı karşısında tamamen çözülmek üzeredir” diye konuştu.

ABD ve İngiltere’nin İran karşıtı siyasetlerine işaret eden cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, düşmanlar seçimler üzerine bir takım yatırımlar yaptı. Fakat yatırımlarında başarılı olamadılar dedi.

İran İslam cumhuriyetinin, nükleer yakıt temini konusunda dik duruşu ve sanayi ölçekli nükleer yakıt üretimi konusundaki tavırlarına işaret eden cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad İran İslam cumhuriyeti şimdi, yeni nesil santrifüj üretmekte olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (55) içerik yüklenmiştir.