HaberlerİranOrtadoğuSuriye

İran halkı dış baskılara karşı Suriye’nin yanında yer almaktadır

İran İşçi Evi Genel Sekreteri Ali Rıza Mahcub, İran halkının ve İran işçi sınıfının dış baskılara karşı Suriye’nin yanında yer aldığını vurguladı.

İran İşçi Sendikalarından temsilcilerin yer aldığı heyet, bugün Kurtarılmış Kunaytra’ya düzenlediği ziyarette İsrail’in vahşice saldırıları neticesinde meydana gelen yıkımı inceledi.

Mahcub, SANA’ya yaptığı açıklamada, kentteki tüm medeni, insani ve dini belirtilerin yıkıma uğradığına işaret ederek, Suriye ve İran’ın ortak bir düşmana sahip olduğunu ve İşgal Altındaki Golan’ın kurtarılmasının, dünyadaki bir milyarı aşkın Müslüman’ın davası olduğunu kaydetti.

Hegemonya politikalarını reddeden tutumlarından vazgeçmesi için batı kaynaklı baskılara maruz kalan Suriye halkının direnişinin takdire şayan olduğunu ifade eden Mahcub, yönetiminin tutumları halktan kaynaklandığı için Suriye’nin bu baskıları aşacağını vurgulayarak, Suriye halkının batının bölge üzerindeki planlarını, yalan ve aldatmacalarını ortaya çıkardığını ekledi.

Diğer taraftan heyet üyesi Murad Ali Mansuri de, bugün kentte tanık oldukları yıkımın insanlığa karşı işlenmiş bir suç; kentteki tapınakların ve hastanelerin de yıkılmasının da korkakların işi olduğunu söyledi.

Kunaytra Valisi Hüseyin Arnus heyeti ağırlayarak kentin tarihi ve İşgalci İsrail güçleri eliyle maruz kaldığı yıkımı gözler önüne seren bir sunum yaptı.

Golan’ın işgal altındaki bölümünde yaşayan ahalinin, İşgalci İsrail’in uygulama ve icraatlarından dolayı çektiği sıkıntılara da işaret eden Arnus, Golan halkının yaşam kaynaklarından mahrum bırakılmaya çalışıldığını vurguladı.

Gezi sonunda heyet başkanı, Dostlar Parkı’nda bir zeytin fidanı dikti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.