HaberlerİranOrtadoğu

İran halkı düşmanların pis emellerini yenilgiye uğratacak

İran genel kurmay başkanlığı, 30 Aralık 2009 gününe denk gelen hicri şemsi 9 Dey 1388 günü düzenlenen yürüyüş münasebetiyle yayınladığı bildiride, ‘İran milleti, İslam ve inkılab değerleri ve ilkelerini koruma yolunda kararlı bir şekilde direnmiş, düşmanların ve fitnecilerin her türlü şeytani arzularının gerçekleşmesini önlemiş ve onların pis emellerini bozguna uğratmıştır’ ifadesine yer verdi.

İran halkı 30 aralık 2009 tarihinde, milyonluk yürüyüşle, İran’da 10. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hile yapıldığını ileri sürerek fitne çıkarmak isteyenlere gerekli tepkiyi göstermişti ve düşmanların İran aleyhindeki şeytani emellerini bu şekilde bozguna uğratmıştı.

İran genel kurmay başkanlığı, dün bu münasebetle yayınladığı bildiride, İran halkının her zaman İslam inkılabı tarihinde varlığını gösterdiğini belirterek, ”İran halkı, 30 aralık 2009 tarihinde, siyonist ve sultacı düzenin psikolojik ve propaganda savaşı ve darbe planını hamasetiyle bozmuştur” cümlesine yer verdi.

Bildiride, İran halkının o tarihi yürüyüşüyle, düşmanları karşısında her zaman uyanık ve dikkatli olduğunu gösterdiği ve İran İslam inkılabının yeminli düşmanlarını bir daha yenilgiye uğrattığına dikkat çekildi.

Sözkonusu bildiride, İran halkının 30 aralık 2009 tarihinde yürüyüşle, emperyalist ve siyonist rejim İsrail tarafından yönetilen ve yönlendirilen tehlikeli ve karmaşık oyun ve planları bozduğuna ve düşmanların şom emellerinin gerçekleşmesine izin vermediğine vurgu yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.