HaberlerİranOrtadoğu

İran halkı geçtiğimiz yılın cümlesini seçtiler

İrah halkı, “halk Siyonistlerle mücadeleye can atıyor” cümlesini, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Hicri Şemsi 1393 yılındaki en önemli ve iz bırakan cümlesi olarak seçti.

Yeni yıla girerken Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in, “Halk, siyonistlerle mücadele için can atıyor” sözü birinci seçildi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in, çeşitli münasebetlerle yerli ve yabancı konuklara hitaben yaptığı konuşmalar arasından bu yıl da en önemli ve iz bırakan sözler halk oyuyla seçildi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in eserlerinin telif hakları ve yayınından sorumlu birimin açıklamasına göre, Hicri Şemsi 1393 yılında en çok öne çıkan sözler şu şekilde:

-Gençlerimiz siyonist rejime karşı savaşmak için müracaat ediyor, hatta bana da mektup yazarak izin istiyorlar. Halk, siyonistlere karşı mücadele için can atıyor.
-İsrail’in güvenliği sağlanmalı diyorlar. Nükleer anlaşma olsun ya da olmasın, İsrail’in güvenliği temin edilmeyecek. Günden güne emniyetsiz olacak.
-Yaptırımları ne zaman kaldıracaklar diye düşmanın eline bakmamalı.
-İslam’ı ilk elden ve asıl kayaklardan öğreniniz. Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in (s.a.a) hayatıyla İslam’ı tanıyınız.
-Batı Şeria da Gazze gibi silahlanmalı. Buna sinirlendiler, sinirlensinler. Ayetullah Şehit Beheşti’nin dediği gibi, ‘Sinirlerinden ölsünler’
-İran halkı da (Batılı ülkeleri) karşı yaptırım uygulayabilir. Zamanı gelince bunu da yapacak.
-Yerli ürünler tüketilmeli, yabancı markalar değil.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.