Dünya Kudüs GünüFilistinHaberlerİranOrtadoğu

İran halkı her türlü saldırıya cevap verecektir

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, Siyonist rejim ve Siyonist rejimi destekleyen batılıların olası her türlü eylemine karşı İran halkının sert karşılık vereceğini söyledi.

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, Dünya Kudüs günü yürüyüşlerine katıldığı Kum’da, İmam Rıza as.’ın kız kardeşi Hz. Fatıma-i Masume’nin türbesinde yaptığı açıklamada, İşgal rejimi İsrail’in İran’a saldırı yapacağı şeklindeki iddialar ve haberlere işaretle “İran ve İranlının en büyük gücü, düşmanların hiç tasavvur dahi edemeyeceği şekilde kendini gösterecektir” dedi.

Siyonist rejim ve destekçisi Amerikanın, seçimlerden sonra yaşanan olaylardan yola çıkarak, gelişmelerin kendi lehine olacağını düşündüğünü ve olaylarda bir çıkar oluşturmaya çalıştığını belirten İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, “İran devleti ve İran halkı Siyonist rejim ve Amerika’ya beklemediği sert yanıtı verecektir” dedi.

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani açıklamasında ayrıca, Amerikanın, Filistin barış planı diye ortaya attığı senaryonun, Filistin mazlum halkının haklarından mahrum edilmesi olduğunu belirterek, “planda, Filistin halkı haklarından mahrum edilmektedir” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.