ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

İran halkı, Suudi rejimine gerekli cevabı verecek

İran İslami Şura meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Sözcüsü, İran halkının, Suudi rejiminin son kargaşa olaylarına desteklemesine akıllıca gerekli cevabı vereceğini bildirdi.

Bugün Tesnim haber ajansına demeç veren İran İslami Şura meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Sözcüsü Hüseyin Nakavi Hüseyni, İran halkının, ABD yönetimini bölge sorunlarının asıl faili olarak kabul ettiğini, zira bölgede terörizmin asıl destekçisinin Amerika olduğunu ve Suudilerin ise terörizmin tedarikini temin eden rejim konumunda bulunduğunu ve Ortadoğu bölgesinde halkların katliamına vesile olduklarını artık her kesin bildiğini belirtti.

İran halkının her zaman Amerika’nın İran karşıtlığı ve terörist siyasetlerine karşı koyduğunu belirten İran İslami Şura meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Sözcüsü, Amerika’nın İran halkına baskı yapmak için İran aleyhinde çok geniş yaptırımlara baş vurduğunu, elinden geleni ardına koymadığını ve böyle bir durumda şimdi nasıl İran halkının savunucusu olduğunu iddia edebileceğini söyledi.

Nakavi Hüseyni, İran halkının Amerika ve Suudilere karşı nefret beslediğini ve kesinlikle onlara bu olaylardan yararlanma fırsatı vermeyeceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.