HaberlerİranOrtadoğu

İran halkı tüm dönemlerde mazlum olmasına rağmen zafere ermiştir

İran Cumhurbaşkanı, İran halkının İslam inkılabı öncesi ve sonrası tüm dönemlerde, özellikle de nükleer görüşmeler döneminde zulme uğramasına rağmen Allah’ın lütfu sayesinde zafere erdiğini bildirdi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dün şehid Kummi’nin ailesini beklenmedik ziyareti sırasında yaptığı konuşmada , İnkılab döneminde ve 8 yıllık mukaddes savunma savaşı sırasında İran halkının dünya toplulukları içinde yapayalnız ve tüm imkanlardan yoksun kaldığını, halbuki düşman’ın dünyanın büyük güçleri tarafından desteklenerek donatıldığını, ama buna rağmen İran halkının yine de başarılı bir direniş sergilediğini söyledi.

İran’ın nükleer meseleyle karşı karşıya bulunduğunu, uygulanan yaptırımların hatta en yakın komşu ülkeleri tarafından bile ihlal edilmek istenmediğini belirten Ruhani, Allah’ın izni ve yardımıyla İran halkının tüm bu zorlukları başarıyla geride bırakarak zafer elde ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ayrıca kutsal savunma dönemi malül gazilerinden Ahmed Tabendagan’ı ve ailesini de ziyaret ederek, şehit ve gazilerin ailelerini ziyaret etmekle kendinin moral bulduğunu, azminin daha bir arttığını ve muhtelif alanlarda çalışmasının daha yüksek bir permonsla sürdürmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran’a karşı istenmedik bir savaş yüklendiğini ve İran halkının bu savaş karşısında onur ve iradeyle mukavemet etmesinden başka bur çaresinin olmadığını belirterek, İran halkının bunun için sahneye geldiğini ve saldırganlar karşısında direnerek fedakarlıklar gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.