HaberlerİranOrtadoğu

İran halkı ve gençleri sağduyulu olmalıdır

Tahran Cuma Namazı Hatibi, İran radyo televizyonunda münazaralara çıkan siyasi kesimlerini ilmi ve ahlaki kurallar çerçevesinde davranmaya çağırdı.

Bugünkü Cuma Namazı Tahran Üniversitesi’nin bahçesinde Ayetullah İmami Kaşani’nin imamlığında kılındı.

Ayetullah İmami Kaşani, Aşura gününde yapılan saygısızlık dolayısıyla İran halkının 30 Aralık’ta düzenlediği geniş yürüyüşlerine işaretle, düzene destek vermenin ve onu korumanın önemli olduğunu, çeşitli aşamalarda halkın caddelere ve sokaklara dökülmesinin İmam Humeyni(r.a)’in yöntemlerinden olduğunu, zaman zaman bunun için emirler verdiğini hatırlattı.

Nahl suresinde yüce Allah insanları diyalog ve yorum yapmaya, daha sonra tartışma ve münazaraya davet ettiğini dile getiren Tahran Cuma Namazı Hatibi, “Allah’ın emriyle bu surede insanlar arasında yapılan münazaralar ve yorumların iyi bir biçimde yapılmalı diyerek, böyle olmadığında herkes zarar göreceğini belirtti.

Ayetullah İmami Kaşani, İran radyo televizyonunda münazaralara çıkan siyasi kesimlerini ilmi ve ahlaki kurallar çerçevesinde davranmaya çağırdı.

Ayetullah İmami Kaşani, düşmanın her taraftan ülkeyi ablukaya aldığını söyleyerek, tüm İran halkı ve gençlerini sağduyulu olmaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.