HaberlerİranOrtadoğu

İran halkının tamamına yakını Dünya Kudüs Günü yürüyüşlerine katıldı

Her yıl dünya müslümanları, İran İslam cumhuriyeti’nin kurucusu İmam Humeyni’nin –ks- dünya Kudüs günü olarak adlandırdığı mübarek ramazan ayının son Cuma günü muazzam yürüyüşler düzenleyerek Filistin topraklarını işgal eden katil siyonistlere öfke ve nefretini haykırıyor.

Her sene olduğu gibi bu senede İran İslam Cumhuriyeti üst düzey yetkililerinin tamamına yakını, halkla birlikte ve onlarla omuz omuza bu yürüyüşe katıldı. Kum ve Meşhed kentlerinde de büyük alimler ve müçtehidlerin çoğu, ileri yaşlarına rağmen ısrarla yürüyüşlere katıldılar.

Bu yıl da İranlı müslümanlar Dünya Kudüs Günü’ne en büyük kitlesel katılımı gerçekleştirerek dünya müslümanlarının ve mustazaflarının gururu olmayı sürdürdüler.

Kahraman İran halkının tamamına yakının katıldığı milyonluk yürüyüşler başta Büyük Şeytan Amerika ve Korsan rejim İsrail olmak üzere tüm İslam düşmanlarının kalplerine korku salmış durumda.

Kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail, Amerika’ya Ölüm, İsrail’e Ölüm sloganları ile İran semalarını inleten müslümanlar, dostları sevindirirken düşmanları üzmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (20) içerik yüklenmiştir.