İslami Davet

İran halkının yaşamı nükleer anlaşmadan bağımsızdır

28 Eylül 2017 18:47

İran Devrim Muhafızları Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, İsfahan eyaletine bağlı Necefabad kentinde yaptığı konuşmada gündemdeki konuları değerlendirdi.
İran Devrim Muhafızları Komutan Vekili Tuğgeneral Hüseyin Selami, bugün Necefabad kentinde düzenlenen şehit Mohsen Hoceci’nin cenaze töreninde bir konuşma yaptı.

ABD Başkanı Donlad Trump’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısında öne sürdüğü tehditkar açıklamalarını eleştiren Tuğgeneral Selami, “ABD Başkanı, ülkemizi terörle suçlayarak İran halkı ve devletine hakaret etti. Halbuki Trump bizzat kendisi seçim kampanyalarında terör örgütü DEAŞ’ı kurduklarını itiraf etmişti” dedi.

Tuğgeneral Selami, Trump’a seslenerek, “ABD Başkanı tarih kitabını yeniden gözden geçirmeli. Eski ABD başkanları İslami düzenimizi değiştirebilmek için tüm imkanlarını kullandılar ancak hiçbir şey yapamadılar” açıklamasını yaptı.

Tuğgeneral sözlerini şu şekilde sürdürdü: Düşmanlara sesleniyorum, sizler bugüne kadar hiçbir ülkeye yapılmadık en ağır yaptırımları İran’a karşı uyguladınız. İran’daki İslami düzeni ortadan kaldırmaya çalıştınız. Fakat büyük İran halkının iradesi sizleri hayal kırıklığa uğrattı.

Bunlara ek olarak Tuğgeneral Selami, “ABD Başkanı’na İran’daki İslam toplumunun gerçeklerini görmesini tavsiye ediyoruz” ifadesini kullandı

Tuğgeneral Selami, İran’ın füze programına da işaret ederek, “Onlar (ABD’liler) bizi silahsızlandırmak istiyorlar, füzelerimizden korkanlar sığınaklarına girebilirler” görüşünü paylaştı.

İran Devrim Muhafızları Komutan Vekili, sözlerini şöyle tamamladı: Amerika’yla etkileşime dayalı bir hayat kurmadığımız için İran halkının yaşamı nükleer anlaşmadan bağımsızdır.

İran halkının yaşamı nükleer anlaşmadan bağımsızdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık