HaberlerİranOrtadoğu

İran Hava Kuvvetleri Komutanı: Hava Kuvvetleri düşmana karşı demir yumruk gibidir

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Hasan Şahsefi, İran’ın Gülistan Eyaleti’nd Settari Harp Üniversitesi öğrencilerine hitaben bir konuşma yaptı.

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Hasan Şahsefi yaptığı konuşmada Ordu Hava Kuvvetleri’nin daima hazırlıklı olduğunu ve düşmanın saldırılarına karşı koymaya hazır bulunduğunu belirterek “Ordu Hava Kuvvetleri insanı benimseyen bşr güçtür ve 8 yıl Mukaddes Savunma (İran-Irak Savaşı) boyunca kendini gösterdi. Hava Kuvvetleri ğlke sınırlarını savunmak için en iyi durumdadır” diye konuştu.

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Hasan Şahsefi “Bugün İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri ve özellikle Hava Kuvvetleri, İslam İnkılabı’na inanarak ve İnkılap Rehberi’nin buyrukları doğrultusunda düşmana karşı demir yumruk gibi dayanmıştır” diye vurguladı.

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Hasan Şahsefi konuşmasının ardından öğrencilerle sohbet ederek Settari Üniversitesi Eğitim Kampı’nda incelemelerde bulundu ve yakından askeri ve uygulamalı eğitimleri gördü.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.