HaberlerİranOrtadoğu

İran her duruma hazırdır

İslam İnkılâbı Rehberi’nin Silahlı Kuvvetlerle İlgili Yüksek Danışmanı ve Yardımcısı Rahim Safavi “İran Silahlı Kuvvetleri, İslami nizamı savunmak üzere herşeye hazırlıkı! ” dedi.

Seyyid Yahya Rahim Safavi bugün sabah İran İlam eyaleti askeri ve güvenlik güçleri arasında yaptığı konuşmada “İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri bugün, eskisinden daha güçlü bir şekilde dış tehditleri defetmek üzere tam hazırlık halindedir” diye vurguladı.

İslami İran Silahlı Kuvvetlerinin 8 yıllık kutsal savunma döneminde gırtlaklarına kadar silahla donanmış olan düşmanlar karşısında direndiğini de hatırlatan Rahim Safavi ayrıca “Bugün İslami nizamımız da, eskisinden daha zengin olarak ve dirayetli bir Rehberlik sayesinde en iyi şartlarda bulunmakta. Fakat İran yine de hiçbir zaman, stratejik Ortadoğu bölgesinde sorun yaratma peşinde olmamış ve olmayacaktır” diye ilave etti.

İslam İnkılâbının Silahlı Kuvvetlerle İlgili Yüksek Danışmanı Rahim Safavi ayrıca “İnkılâp düşmanları da, İslami İran’la fiziki olarak çatışmaya girecek güçleri olmadığını çok iyi biliyorlar” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (37) içerik yüklenmiştir.