BilimselHaberlerİranOrtadoğu

İran her türlü gemi yapma kudretini elde etti

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Araştırma ve Kendine Yeterlilik Teşkilatı Komutanı, İran’ın uçak gemisi de dahil her türlü filo ve gemi yapma kudretini elde ettiğini bildirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Araştırma ve Kendine Yeterlilik Teşkilatı Komutanı tuğamiral Ali Gulamzade, İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetlerinin şu anda su düzeyi ve altı gemilerini yapma teknolojisine sahip bulunduğunu belirtti.

“Ejder”in tasarım ve yapımının ise çok çetin ve gelişmiş bir tasarımı bulunduğunu hatırlatan İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Araştırma ve Kendine Yeterlilik Teşkilatı Komutanı, “Ejder’in su düzeyi ve su altında düşman gemilerini ve imha etme kabiliyetine sahip güçlü bir silah olduğunu ve İran İslam Cumhuriyetinin halı hazırda bu gelişmiş, modern silahı tasarlama ve üretme teknolojisine sahip olduğunu söyledi.

İran yapımı Ejder’in yakında operasyonel hale getirtileceğini belirten İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Deniz Kuvvetleri Araştırma ve Kendine Yeterlilik Teşkilatı Komutanı İran yapımı bu silahın şu anda sadece NATO ülkeleri ejderleri ile mukayese edilebileceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.