HaberlerİranOrtadoğu

İran İçişler Bakanı Yardımcısı: Tahran-İslamabad ilişkileri stratejiktir

Tahran-İslamabad ilişkilerinin stratejik olduğunu bildiren İran İçişler Bakanı Yardımcısı, İran ve Pakistan’ın güvenlik ve ekonomisinin birbirine bağımlı olduğunu bildirdi.

Dün Pakistan’ın Tahran büyük elçisi Asif Alikhan Durrani ile bir araya gelen İran İçişler Bakanı Yardımcısı Hüseyin Zülfikari, iki ülke arasında alınan ortak kararların en kısa zamanda hayata geçirilmesi zaruretini bildirerek, İran ve Pakistan arasında daha fazla işbirliğinin bölgedeki mevcut kaos ve güvensizlikleri azaltabileceğini söyledi.

İran İçişler Bakanı Yardımcısı, İran-Pakistan sınırında kaçırılan İran Güvenlik görevlisinin durumuna da temasla, Pakistan hükümetinden, İranlı güvenlik görevlisinin serbest bırakılması için işbirliğinde bulunmasını talep etti.

Pakistan’ın tahran elçisi Asif Alikhan Durrani de bu görüşmede her iki ülkenin de bir çok sorun ve kaos ortamını geride bıraktığını belirterek, İran ve Pakistan’ın her zaman birbirinin yanında yer aldığını ve yakın işbirliği içinde olduklarını bildirdi.

Pakistan elçisi ayrıca, terör örgütlerinin İran’a yönelik her hangi bir saldırısının Pakistan güçleri tarafından şiddetle karşılık gördüğünü ve saldırı sorumlularının yakalanarak adalete teslim edildiklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.